Cricket Fixtures

All the cricket fixtures and matches for international cricket, domestic cricket and T20 Leagues including upcoming Test Matches, One Day Internationals, T20 - cricket fixtures, cricket schedules, cricket match and results

 

Cricket Fixtures

Up Coming International Cricket Fixtures  + T20, Domestic League Fixtures


International Cricket Fixtures -  2019   

July 24th  - July 27th England v Ireland Only Test, Lord's (11:00 BST)

Ashes Test Series – August – September 2019

August 1st - 5th  1st Test, Edgbaston (11:00 BST)

August 14th - 18th   2nd Test, Lord's (11:00 BST)

August 22nd - 26th  3rd Test, Headingley (11:00 BST)

September 4th – 8th   4th Test, Old Trafford (11:00 BST)

September 12th - 16th   5th Test, The Oval (11:00 BST)

India tour of West Indies  - 3 ODIs, 2 Tests, 3 T20Is  Aug 03-Sep 03

Aug 03  West Indies v India 1st T20I Lauderhill, Florida 3:30 PM GMT       

Aug 04 West Indies v India 2nd T20I Lauderhill, Florida 3:30 PM

Aug 06 West Indies v India 3rd T20I Providence Stadium, Guyana 3:30 PM

Aug 08 West Indies v India, 1st ODI Providence Stadium, Guyana 2:30 PM

Aug 11 West Indies v India, 2nd ODI Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 2:30 PM

Aug 14 West Indies v India, 3rd ODI Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 2:30 PM

Aug 22 - Aug 26 West Indies v India 1st Test Sir Vivian Richards Stadium Antigua 2:30 PM

Aug 30 - Sep 03 West Indies v India 2nd Test Sabina Park, Kingston, Jamaica 3:30 PM

UAE tour of Netherlands - 4 T20Is - Aug 03-Aug 08

Aug 03 Netherlands v United Arab Emirates, 1st T20I Amstelveen 3:00 PM

Aug 05 Netherlands v United Arab Emirates, 2nd T20I Amstelveen 3:00 PM

Aug 06 Netherlands v United Arab Emirates, 3rd T20I, The Hague 3:00 PM

Aug 08 Netherlands v United Arab Emirates, 4th T20I The Hague 3:00 PM

Scotland Tri-Series 2019 - 6 ODIs - Aug 14-Aug 21

Aug 14 Oman v Papua New Guinea, 1st Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

Aug 15 Scotland v Oman, 2nd Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

Aug 17 Scotland v Papua New Guinea, 3rd Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

Aug 18 Scotland v Oman, 4th Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

Aug 20 Scotland v Papua New Guinea, 5th Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

Aug 21 Papua New Guinea v Oman, 6th Match Mannofield Park, Aberdeen 11:00 AM

South Africa tour of India - 3 Tests, 3 T20Is Sep 15-Oct 23

Sep 15 India v South Africa 1st T20I Dharamsala 2:30 PM

Sep 18 India v South Africa 2nd T20I Mohali 2:30 PM

Sep 22 India v South Africa 3rd T20I Bengaluru 2:30 PM

Oct 02 - Oct 06 India v South Africa, 1st Test Visakhapatnam 5:00 AM

Oct 10  - Oct 14 India v South Africa, 2nd Test Ranchi 5:00 AM

Oct 19 - Oct 23 India v South Africa, 3rd Test Pune 5:00 AM

Sri Lanka tour of Australia - 3 T20Is Oct 27-Nov 01

Oct 27 Australia v Sri Lanka 1st T20I Adelaide Oval, Adelaide 3:30 AM

Oct 30 Australia v Sri Lanka 2nd T20I Gabba, Brisbane 8:10 AM

Nov 01 Australia v Sri Lanka 3rd T20I  MCG, Melbourne 8:10 AM

England tour of New Zealand - 2 Tests, 5 T20Is Oct 27-Dec 03

Oct 27 New Zealand XI v England, 1st T20 Lincoln 1:00 AM

Oct 29 New Zealand XI v England, 2nd T20 Lincoln 12:00 AM

Nov 01 New Zealand v England, 1st T20I Hagley Oval, Christchurch 1:00 AM

Nov 03 New Zealand v England, 2nd T20I Westpac Stadium, Wellington 1:00 AM

Nov 05 New Zealand v England, 3rd T20I Saxton Oval, Nelson 1:00 AM

Nov 08 New Zealand v England, 4th T20I McLean Park, Napier 5:00 AM

Nov 10, Sun New Zealand v England, 5th T20I Eden Park, Auckland 1:00 AM

Nov 11 - Nov 12 New Zealand XI v England, 2-day Practice Match Whangarei 10:00 PM (Nov 11)

Nov 14 - Nov 16 New Zealand XI v England, 3-day Practice Match, Whangarei 10:00 PM (Nov 14)

Nov 20 - 24 New Zealand v England, 1st Test Bay Oval, Tauranga 10:00 PM (Nov 20)

Nov 28 - Dec 02 New Zealand v England, 2nd Test Hamilton 10:00 PM (Nov 28)

Pakistan tour of Australia 2 Tests, 3 T20Is  Nov 03-Dec 03

Nov 03 Australia v Pakistan 1st T20I Sydney Cricket Ground, Sydney 3:30 AM

Nov 05 Australia v Pakistan 2nd T20I Manuka Oval, Canberra 8:10 AM

Nov 08 Australia v Pakistan 3rd T20I Perth Stadium, Perth 8:30 AM

Nov 21 - Nov 25 Australia v Pakistan, 1st Test Gabba, Brisbane 12:00 AM (Nov 21)

Nov 29 - Dec 03 Australia v Pakistan, 2nd Test Adelaide Oval, Adelaide 3:30 AM

Bangladesh tour of India - 2 Tests, 3 T20Is Nov 03-Nov 26

Nov 03 India v Bangladesh, 1st T20I Feroz Shah Kotla, Delhi 1:30 PM

Nov 07 India v Bangladesh, 2nd T20I Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot 1:30 PM

Nov 10 India v Bangladesh, 3rd T20I Vidarbha Cricket Association Stadium, Nagpur 1:30 PM

Nov 14 - Nov 18 India v Bangladesh, 1st Test Holkar Cricket Stadium, Indore 4:00 AM

Nov 22 - Nov 26 India v Bangladesh, 2nd Test Eden Gardens, Kolkata 4:00 AM

 

West Indies tour of India - 3 ODIs, 3 T20Is - Dec 06-Dec 22

Dec 06 Fri India v West Indies, 1st T20I Wankhede Stadium, Mumbai 1:30 PM

Dec 08 India v West Indies, 2nd T20I Thiruvananthapuram 1:30 PM

Dec 11 India v West Indies, 3rd T20I Hyderabad 1:30 PM

Dec 15 India v West Indies, 1st ODI MA Chidambaram Stadium, Chennai 8:30 AM

Dec 18 India v West Indies, 2nd ODI, Visakhapatnam 8:30 AM

Dec 22 India v West Indies, 3rd ODI Barabati Stadium, Cuttack 8:30 AM

New Zealand tour of Australia - 3 Tests - Dec 12-Jan 07

Dec 12 - Dec 16 Australia v New Zealand, 1st Test Perth Stadium, Perth 5:00 AM

Dec 26 - Dec 30 Australia v New Zealand, 2nd Test MCG, Melbourne 12:00 AM (Dec 26) 12:00 AM

Jan 03 - Jan 07 Australia v New Zealand, 3rd Test Sydney Cricket Ground, Sydney 12:00 AM (Jan 03)

England tour of South Africa - 3 ODIs, 4 Tests, 3 T20Is - Dec 17-Feb 16

Dec 17 - Dec 18 South African Invitation XI v England, Benoni 8:00 AM

Dec 20 - Dec 22 South Africa A v England, 3-day Practice Match Benoni 8:00 AM

Dec 26 - Dec 30 South Africa v England, 1st Test SuperSport Park, Centurion 8:00 AM

Jan 03 - Jan 07 South Africa v England, 2nd Test Newlands, Cape Town 8:30 AM

Jan 16 - Jan 20 South Africa v England, 3rd Test St George's Park, Port Elizabeth 8:00 AM

Jan 24 - Jan 28 South Africa v England, 4th Test Johannesburg 8:00 AM

Jan 31 South African Invitation XI v England, 1st One-day Practice Match Boland Park, Paarl 8:00 AM

Feb 01 South African Invitation XI v England, 2nd One-day Practice Match Boland Park, Paarl 8:00 AM

Feb 04 South Africa v England, 1st ODI Newlands, Cape Town 11:00 AM

Feb 07 South Africa v England, 2nd ODI Kingsmead, Durban 11:00 AM

Feb 09 South Africa v England, 3rd ODI Johannesburg 8:00 AM

Feb 12 South Africa v England, 1st T20I Buffalo Park, East London 4:00 PM

Feb 14 South Africa v England, 2nd T20I Kingsmead, Durban 12:30 PM

Feb 16 South Africa v England, 3rd T20I SuperSport Park, Centurion 4:00 PM

 

T20 Domestic Fixtures – Vitality Blast, CPL, Euro T20 Slam – July – October 2019


VITALITY BLAST


THU, JUL 18  

Middlesex v Essex, South Group Lord's, London 6:30 PM

Nottinghamshire v Worcestershire, North Group Trent Bridge, Nottingham 6:30 PM

Glamorgan v Somerset, South Group Sophia Gardens, Cardiff6:30 PM

FRI, JUL 19 

Worcestershire v Birmingham Bears, North Group New Road, Worcester 5:30 PM

Gloucestershire v Glamorgan, South Group College Ground, Cheltenham 5:30 PM

Durham v Northamptonshire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

Essex v Surrey, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

Hampshire v Sussex, South Group County Ground, Southampton 6:30 PM

Yorkshire v Nottinghamshire, North Group Headingley, Leeds 6:30 PM

Leicestershire v Lancashire, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

SAT, JUL 20

Derbyshire v Yorkshire, North Group Queen's Park, Chesterfield2:30 PM

Kent v Somerset, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

SUN, JUL 21

Lancashire v Durham, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 2:30 PM

Birmingham Bears v Leicestershire, North Group Edgbaston, Birmingham 2:30 PM

Hampshire v Kent, South Group Ageas Bowl, Southampton 2:30 PM

TUE, JUL 23 

Birmingham Bears v Derbyshire, North Group Edgbaston, Birmingham 6:30 PM

Leicestershire v Yorkshire, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

Surrey v Middlesex, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

WED, JUL 24 

Sussex v Hampshire, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Nottinghamshire v Northamptonshire, North Group Trent Bridge, Nottingham 6:30 PM

THU, JUL 25 

Gloucestershire v Middlesex, South Group College Ground, Cheltenham 5:30 PM

Yorkshire v Lancashire, North Group Headingley, Leeds 6:30 PM

Surrey v Glamorgan, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

FRI, JUL 26 

Glamorgan v Middlesex, South Group Sophia Gardens, Cardiff 6:30 PM

Sussex v Surrey, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Derbyshire v Nottinghamshire, North Group County Ground, Derby 6:30 PM

Kent v Essex, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

Lancashire v Worcestershire, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 6:30 PM

Leicestershire v Durham, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

Somerset v Hampshire, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

Northamptonshire v Birmingham Bears, North Group County Ground, Northampton 6:30 PM

SAT, JUL 27 

Nottinghamshire vs Leicestershire, North Group Trent Bridge, Nottingham 2:30 PM

Essex v Gloucestershire, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

SUN, JUL 28 

Worcestershire v Durham, North Group New Road, Worcester 2:30 PM

Somerset v Sussex, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 2:30 PM

Derbyshire v Lancashire, North Group County Ground, Derby 2:30 PM

Northamptonshire v Yorkshire, North Group County Ground, Northampton 2:30 PM

TUE, JUL 30

Surrey v Kent, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

WED, JUL 31 

Worcestershire v Derbyshire, North Group New Road, Worcester 5:30 PM

Durham v Leicestershire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

THU, AUG 01 

Essex v Hampshire, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

Middlesex v Kent, South Group Lord's, London 6:30 PM

Glamorgan v Gloucestershire, South Group Sophia Gardens, Cardiff 6:30 PM

FRI, AUG 02 

Nottinghamshire v Birmingham Bears, North Group Trent Bridge, Nottingham 6:30 PM

Hampshire v Glamorgan, South Group Ageas Bowl, Southampton 6:30 PM

Durham v Lancashire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

Gloucestershire v Essex, South Group County Ground, Bristol 6:30 PM

Northamptonshire v Derbyshire, North Group County Ground, Northampton 6:30 PM

Somerset v Surrey, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

Sussex v Kent, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Yorkshire v Worcestershire, North Group Headingley, Leeds 6:30 PM

SAT, AUG 03 

Lancashire v Nottinghamshire, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 6:30 PM

SUN, AUG 04 

Kent v Hampshire, South Group Kent County Cricket Ground, Beckenham 2:30 PM

Middlesex v Somerset, South Group Old Deer Park, Richmond 2:30 PM

Gloucestershire v Sussex, South Group County Ground, Bristol 2:30 PM

Yorkshire v Birmingham Bears, North Group Headingley, Leeds 2:30 PM

Worcestershire vs Leicestershire, North Group New Road, Worcester 2:30 PM

TUE, AUG 06 

Sussex v Glamorgan, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

WED, AUG 07 

Gloucestershire v Kent, South Group County Ground, Bristol 6:30 PM

Essex v Somerset, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

Northamptonshire v Durham, North Group County Ground, Northampton 6:30 PM

Leicestershire v Birmingham Bears, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

THU, AUG 08 

Middlesex v Surrey, South Group Lord's, London 6:30 PM

FRI, AUG 09 

Leicestershire v Northamptonshire, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

Birmingham Bears v Nottinghamshire, North Group Edgbaston, Birmingham 6:30 PM

Sussex v Middlesex, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Surrey v Gloucestershire, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

Hampshire v Somerset, South Group County Ground, Southampton 6:30 PM

Glamorgan v Essex, South Group Sophia Gardens, Cardiff 6:30 PM

Derbyshire v Durham, North Group County Ground, Derby 6:30 PM

Lancashire v Yorkshire, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 6:30 PM

SAT, AUG 10 

Somerset v Kent, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

SUN, AUG 11 

Durham v Nottinghamshire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 2:30 PM

Yorkshire v Derbyshire, North Group Headingley, Leeds 2:30 PM

Glamorgan v Surrey, South Group Sophia Gardens, Cardiff 2:30 PM

Middlesex v Gloucestershire, South Group TBC, TBC 2:30 PM

Birmingham Bears v Lancashire, North Group Edgbaston, Birmingham 2:30 PM

Worcestershire v Northamptonshire, North Group New Road, Worcester 2:30 PM

TUE, AUG 13 

Gloucestershire v Hampshire, South Group County Ground, Bristol 6:30 PM

Derbyshire v Worcestershire, North Group County Ground, Derby 6:30 PM

WED, AUG 14 

Essex v Middlesex, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

Kent v Glamorgan, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

Northamptonshire v Lancashire, North Group County Ground, Northampton 6:30 PM

THU, AUG 15 

Durham v Worcestershire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

Surrey v Sussex, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

Derbyshire v Leicestershire, North Group County Ground, Derby 6:30 PM

FRI, AUG 16 

Somerset v Gloucestershire, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

Yorkshire v Durham, North Group Headingley, Leeds 6:30 PM

Nottinghamshire v Derbyshire, North Group Trent Bridge, Nottingham 6:30 PM

Northamptonshire v Leicestershire, North Group County Ground, Northampton 6:30 PM

Lancashire v Birmingham Bears, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 6:30 PM

Kent v Sussex, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

Hampshire v Surrey, South Group Ageas Bowl, Southampton 6:30 PM

Essex v Glamorgan, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

THU, AUG 22 

Sussex v Essex, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Middlesex v Hampshire, South Group Lord's, London 6:30 PM

FRI, AUG 23 

Derbyshire v Northamptonshire, North Group County Ground, Derby 6:30 PM

Birmingham Bears v Worcestershire, North Group Edgbaston, Birmingham 6:30 PM

Durham v Yorkshire, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

Kent v Surrey, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

Gloucestershire v Somerset, South Group County Ground, Bristol 6:30 PM

Leicestershire v Nottinghamshire, North Group Grace Road, Leicester 6:30 PM

SAT, AUG 24 

Middlesex v Sussex, South Group Uxbridge Cricket Club Ground, Uxbridge 2:30 PM

Somerset v Glamorgan, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

SUN, AUG 25 

Birmingham Bears v Northamptonshire, North Group Edgbaston, Birmingham 2:30 PM

Nottinghamshire v Yorkshire, North Group Trent Bridge, Nottingham 2:30 PM

Worcestershire v Lancashire, North Group New Road, Worcester 2:30 PM

Hampshire v Essex, South Group Ageas Bowl, Southampton 2:30 PM

Leicestershire v Derbyshire, North Group Grace Road, Leicester 2:30 PM

MON, AUG 26

Glamorgan v Sussex, South Group Sophia Gardens, Cardiff 2:30 PM

Lancashire v Derbyshire, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 2:30 PM

TUE, AUG 27 

Surrey v Somerset, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

Durham v Birmingham Bears, North Group Riverside Ground, Chester-le-Street 6:30 PM

WED, AUG 28

Worcestershire v Nottinghamshire, North Group New Road, Worcester 5:30 PM

THU, AUG 29 

Kent v Gloucestershire, South Group St Lawrence Ground, Canterbury 6:30 PM

Surrey v Essex, South Group Kennington Oval, London 6:30 PM

Yorkshire v Northamptonshire, North Group Headingley, Leeds 6:30 PM

Hampshire v Middlesex, South Group Ageas Bowl, Southampton 6:30 PM

FRI, AUG 30 

Northamptonshire vs Worcestershire, North Ground, Northampton 6:30 PM

Essex v Kent, South Group County Ground, Chelmsford 6:30 PM

Birmingham Bears v Yorkshire, North Group Edgbaston, Birmingham 6:30 PM

Sussex v Gloucestershire, South Group County Ground, Hove 6:30 PM

Somerset v Middlesex, South Group Cooper Associates County Ground, Taunton 6:30 PM

Lancashire v Leicestershire, North Group Emirates Old Trafford, Manchester 6:30 PM

Nottinghamshire v Durham, North Group Trent Bridge, Nottingham 6:30 PM

Glamorgan v Hampshire, South Group Sophia Gardens, Cardiff 6:30 PM

WED, SEP 04 

Vitality T20 Blast  TBC v TBC, 1st Quarter-Final TBC, TBC 6:30 PM

THU, SEP 05 

Vitality T20 Blast 2019 TBC v TBC, 2nd Quarter-Final TBC, TBC 6:30 PM

FRI, SEP 06 

Vitality T20 Blast 2019 TBC v TBC, 3rd Quarter-Final TBC, TBC 6:30 PM

SAT, SEP 07 

Vitality T20 Blast 2019 TBC v TBC, 4th Quarter-Final TBC, TBC 6:30 PM

SAT SEP 21 

T20 Blast 2019 Finals days TBC v TBC, 1st Semi-Final Edgbaston, Birmingham 11:00 AM

TBC v TBC, 2nd Semi-Final Edgbaston, Birmingham 2:30 PM

TBC v TBC, Final Edgbaston, Birmingham 6:30 PM

 

Caribbean Premier League 2019

THU, SEP 05 

Trinbago Knight Riders v St Kitts and Nevis Patriots, 1st Match Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 11:00 PM

FRI, SEP 06 

Guyana Amazon Warriors v St Lucia Stars, 2nd MatchTBC, TBC 1:00 AM

Vitality T20 Blast 2019 TBC v TBC, 3rd Quarter-Final TBC, TBC 6:30 PM

SAT, SEP 07 

Guyana Amazon Warriors v St Kitts and Nevis Patriots, 4th Match TBC, TBC 1:00 AM

MON, SEP 09 

Guyana Amazon Warriors v Barbados Tridents, 6th Match TBC, TBC 1:00 AM

Trinbago Knight Riders v St Lucia Stars, 5th Match Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 1:00 AM (Sep 09)

TUE, SEP 10 

St Kitts and Nevis Patriots v Jamaica Tallawahs, 7th Match Warner Park, Basseterre, St Kitts 1:00 AM (Sep 10)

WED, SEP 11 

Kitts and Nevis Patriots v Barbados Tridents, 8th Match Warner Park, Basseterre, St Kitts 1:00 AM (Sep 11)

THU, SEP 12 

Jamaica Tallawahs v St Lucia Stars, 9th Match Sabina Park, Kingston, Jamaica 1:00 AM (Sep 12)

FRI, SEP 13 

Jamaica Tallawahs v Trinbago Knight Riders, 10th Match Sabina Park, Kingston, Jamaica 1:00 AM (Sep 13)

SAT, SEP 14 

St Kitts and Nevis Patriots v Guyana Amazon Warriors, 11th Match Warner Park, Basseterre, St Kitts 1:00 AM (Sep 14)

SUN, SEP 15 

Jamaica Tallawahs v Barbados Tridents, 12th Match Sabina Park, Kingston, Jamaica 1:00 AM (Sep 15)

St Kitts and Nevis Patriots v St Lucia Stars, 13th Match Warner Park, Basseterre, St Kitts 1:00 AM (Sep 15)

TUE, SEP 17

St Kitts and Nevis Patriots v Trinbago Knight Riders, 14th Match Warner Park, Basseterre, St Kitts 1:00 AM (Sep 17)

WED, SEP 18 

Jamaica Tallawahs v Guyana Amazon Warriors, 15th Match Sabina Park, Kingston, Jamaica 1:00 AM (Sep 18)

THU, SEP 19 

Jamaica Tallawahs v St Kitts and Nevis Patriots, 16th Match Sabina Park, Kingston, Jamaica 1:00 AM (Sep 19)

 FRI, SEP 20 

St Lucia Stars v Barbados Tridents, 17th Match Daren Sammy National Cricket Stadium, Gros Islet, St Lucia 1:00 AM (Sep 20)

SAT, SEP 21 

St Lucia Stars v Trinbago Knight Riders, 18th Match Daren Sammy National Cricket Stadium, Gros Islet, St Lucia1:00 AM (Sep 21)

SUN, SEP 22 

Barbados Tridents v Guyana Amazon Warriors, 19th Match Kensington Oval, Bridgetown, Barbados 1:00 AM (Sep 22)

MON, SEP 23 

Barbados Tridents v Jamaica Tallawahs, 20th Match Kensington Oval, Bridgetown, Barbados 1:00 AM (Sep 23)

TUE, SEP 24 

St Lucia Stars v St Kitts and Nevis Patriots, 21st Match Daren Sammy National Cricket Stadium, Gros Islet, St Lucia 1:00 AM (Sep 24)

WED, SEP 25 

St Lucia Stars v Guyana Amazon Warriors, 22nd Match Daren Sammy National Cricket Stadium, Gros Islet, St Lucia 1:00 AM (Sep 25)

THU, SEP 26 

Barbados Tridents v Trinbago Knight Riders, 23rd match Kensington Oval, Bridgetown, Barbados 1:00 AM (Sep 26)

FRI, SEP 27 

St Lucia Stars v Jamaica Tallawahs, 24th Match Daren Sammy National Cricket Stadium, Gros Islet, St Lucia 1:00 AM (Sep 27)

SAT, SEP 28 

Barbados Tridents v St Kitts and Nevis Patriots, 25th Match Kensington Oval, Bridgetown, Barbados 1:00 AM (Sep 28)

SUN, SEP 29 

Barbados Tridents v St Lucia Stars, 26th Match Kensington Oval, Bridgetown, Barbados 1:00 AM (Sep 29)

MON, SEP 30

Trinbago Knight Riders v Guyana Amazon Warriors, 27th Match Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 1:00 AM (Sep 30)

WED, OCT 02 

Trinbago Knight Riders v Barbados Tridents, 28th Match Queen's Park Oval, Port of Spain, Trinidad 1:00 AM (Oct 02)

THU, OCT 03 

Guyana Amazon Warriors v Jamaica Tallawahs, 29th Match TBC, TBC 1:00 AM

FRI, OCT 04

Guyana Amazon Warriors v Trinbago Knight Riders, 30th Match TBC, TBC 1:00 AM

SUN, OCT 06 

TBC v TBC, Qualifier 1 TBC, TBC 1:00 AM

TBC v TBC, Eliminator TBC, TBC 1:00 AM

TUE, OCT 08 

TBC v TBC, Qualifier 2 Brian Lara Stadium, Tarouba, Trinidad 1:00 AM (Oct 08)

SAT, OCT 12 

TBC v TBC, Final Brian Lara Stadium, Tarouba, Trinidad 1:00 AM (Oct 12)

 

 

Euro T20 Slam 2019

FRI, AUG 30 

Amsterdam Kings v Rotterdam Rhinos, 1st Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 11:30 AM

Glasgow Giants v Belfast Titans, 2nd Match VRA Cricket Ground, Amstelveen3:30 PM

SAT, AUG 31

Edinburgh Rocks v Dublin Chiefs, 3rd Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 11:30 AM

Amsterdam Kings v Belfast Titans, 4th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

SUN, SEP 01 

Glasgow Giants v Dublin Chiefs, 5th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 11:30 AM

Edinburgh Rocks v Belfast Titans, 6th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

MON, SEP 02 

Rotterdam Rhinos v Belfast Titans, 7th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

TUE, SEP 03 

Amsterdam Kings v Edinburgh Rocks, 8th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

WED, SEP 04 

Edinburgh Rocks v Belfast Titans, 9th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

THU, SEP 05

Amsterdam Kings v Rotterdam Rhinos, 10th Match VRA Cricket Ground, Amstelveen 3:30 PM

SAT, SEP 07 

Amsterdam Kings v Dublin Chiefs, 13th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 11:30 AM

Edinburgh Rocks v Rotterdam Rhinos, 14th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

SUN, SEP 08 

Belfast Titans v Amsterdam Kings, 15th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 11:30 AM

Dublin Chiefs v Rotterdam Rhinos, 16th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

MON, SEP 09 

Glasgow Giants v Rotterdam Rhinos, 17th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

TUE, SEP 10 

Edinburgh Rocks v Dublin Chiefs, 18th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

WED, SEP 11 

Dublin Chiefs v Rotterdam Rhinos, 19th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

THU, SEP 12

Edinburgh Rocks v Glasgow Giants, 20th Match Grange Cricket Club, Edinburgh 3:30 PM

FRI, SEP 13 

Dublin Chiefs v Belfast Titans, 21st Match The Village, Dublin 11:30 AM

Glasgow Giants v Rotterdam Rhinos, 22nd Match The Village, Dublin 3:30 PM

SAT, SEP 14 

Amsterdam Kings vs Edinburgh Rocks, 23rd Match The Village, Dublin 11:30 AM

Dublin Chiefs v Glasgow Giants, 24th Match The Village, Dublin 3:30 PM

SUN, SEP 15 

Edinburgh Rocks v Rotterdam Rhinos, 25th Match The Village, Dublin 11:30 AM

Amsterdam Kings v Glasgow Giants, 26th Match The Village, Dublin 3:30 PM

MON, SEP 16 

Belfast Titans v Glasgow Giants, 27th Match The Village, Dublin 3:30 PM

TUE, SEP 17 

Dublin Chiefs v Amsterdam Kings, 28th Match The Village, Dublin 3:30 PM

Wed, SEP 18 

Amsterdam Kings v Glasgow Giants, 29th Match The Village, Dublin 3:30 PM

THUR SEP 19

Dublin Chiefs v Belfast Titans, 30th Match The Village, Dublin 3:30 PM

Sat, Sep 21 

TBC v TBC, 1st Semi-Final The Village, Dublin 11:30 AM

TBC v TBC, 2nd Semi-Final The Village, Dublin 3:30 PM

SUN SEP 22 

Euro T20 Slam 2019 TBC v TBC, Final The Village, Dublin 3:30 PM

 

 

© Cricket World 2019